PREZENT DLA WYCHOWAWCY NA KONIEC ROKU. OTO ZEść PROPOZYCJI, KTóRE KUPICIE Z KLASOWEJ SKłADKI

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, toteż już teraz warto zastanowić się, co kupić wychowawcy klasy, w podziękowaniu za włożony trud i opiekę nad uczniami. Pójść w klasykę? Kubek? Książkę? Bukiet kwiatów, a może standardowo kosz słodyczy? Oto nasze propozycje, które zapewne przypadną do gustu wielu nauczycielom, a co najważniejsze, nie zrujnują klasowego budżetu.

Prezent dla wychowawcy na koniec roku, to temat, który jak bumerang powraca w okolicy kwietnia (zakończenie roku dla klas maturalnych) i czerwca (pozostali uczniowie). Co zatem kupić, aby przede wszystkim nie wydać majątku, ale też nie wprawić obdarowanej osoby w zakłopotanie? Bi nie wszyscy wiedzą, ale wręczane prezenty nauczycielom nie mogą być zbyt kosztowne. Pobyt w luksusowym hotelu, czy markowa biżuteria również odpadają. Zatem co kupić dla wychowawcy? Poznajcie nasze propozycje.

Zobacz wideo Marcin Józefaciuk: Nauczyciele nie tylko chcą pieniędzy, oni chcą godnych warunków pracy

Prezent dla wychowawcy na koniec roku, który wywoła uśmiech

Prezent dla wychowawcy na koniec roku wcale nie musi być nudny. Do lamusa odeszły już czasy, kiedy kupowało się cięte kwiaty albo bombonierki. Teraz wielu uczniów stawia na oryginalność i pomysłowość. Głowią się nad pomysłami, aby nie tylko wywołać uśmiech na twarzy ulubionego nauczyciela, ale sprawić, że ich prezent zapadnie w pamięci. Zatem na co warto postawić? Oto nasze sześć propozycji, które kupicie z klasowej składki:

  • Album wspomnień, bo pamięć jest ulotna. Zapewne wielu z was posiada w swoich telefonach, albo dyskach komputerowych zdjęcia z wycieczek, wspólnych wyjść klasowych i innych uroczystości. Warto je teraz przenieść do albumu, aby na zawsze zapamiętać wspólnie spędzony czas. To jeden z tych prezentów, który wymaga pracy i kreatywności, ale uśmiech nauczyciela (a może nawet łza wzruszenia) – jest tego warte.
  • Bon do ulubionej księgarni – bo kiedy ciężko jest zdecydować się na jedną książkę, warto postawić na bon, a to obdarowany nim zdecyduje, co chce przeczytać. Jest to fajna i szybka opcja, ale także niedroga, bo koszt zakupu takiego prezentu, w przeliczeniu na każdego ucznia to zaledwie kilka złotych.
  • Zestaw kawowy / herbaciany – to prawdziwa gratka dla fanów aromatycznej kawy, bądź też wyjątkowej herbaty. Wszystko zależy przede wszystkim od upodobań. Do zestawu można dołączyć słodką przekąskę, która umili picie ulubionego napoju, nie zapominając także o kubku. Tu można pokusić się o fantazyjny napis, bądź nawet klasowe zdjęcie. O ile budżet klasowy pozwala, można tu także dorzucić kubek termiczny, aby ulubiona kawa, czy herbata – nigdy nie wystygła.
  • Muzyczna paczka – czyli prezent dla wychowawcy klasy, który uwielbia słuchać muzyki. Jeśli ma adapter, warto pokusić się o płytę winylową, która dołączy do jego kolekcji. Dla tych, którzy idą bardziej w nowoczesność, fajną opcją będzie płyta CD, którą można odtworzyć praktycznie na większości urządzeń (laptop, odtwarzacz CD).
  • Coś praktycznego, czyli personalizowany kalendarz, bo jest to rzecz, którą posiada chyba każdy nauczyciel. Przydatne narzędzie dla każdego belfra, który lubi mieć wszystko pod kontrolą.
  • Wspólnie spędzony czas, czyli dość nietypowy prezent, którym może być wyjątkowe zaproszenie np. na wspólną klasową kolację do ulubionej restauracji, czy spektakl w teatrze. Możliwości tutaj jest tak naprawdę bezliku, bo jedynym ograniczeniem jest tu tylko miejsce. Jeśli w waszej miejscowości nie ma teatru, bądź fajnej knajpy, warto pokusić się o zorganizowanie np. klasowego ogniska, na które zaproszenie – w ramach prezentu – dostanie również wychowawca.

Prezent dla wychowawcy – jego kwota może być powodem problemów

Wręczanie prezentów wychowawcy klasy, czy pozostałym nauczycielom na zakończenie roku to powszechny zwyczaj, znany i praktykowany od lat. Jednak niewielu wie, że przepisy w tej sprawie są dość restrykcyjne. "Kodeks karny jasno stwierdza, że osoba, która w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 (art. 228 kk). Nie ma wątpliwości, że przepis ten dotyczy również nauczycieli" – podaje portal prawo.pl. Tu chodzi oczywiście o te drogie i luksusowe rzeczy, które mogą nie tylko wprawić w zakłopotanie, ale być przyczyną poważnych kłopotów. "Nauczyciel jest urzędnikiem i zgodnie z literą prawa nie może przyjąć żadnego prezentu, którego wartość przekracza 50 zł" – czytamy w przytoczonym artykule.

Zatem zastanawiając się nad prezentem, warto również pochylić się nad jego kosztem.

2024-04-16T13:01:39Z dg43tfdfdgfd