WSYPUJę DO GARNKA I ZALEWAM SZKLANKą WODY. POZBYWAM SIę 5 PROBLEMóW ZA JEDNYM ZAMACHEM

Marzysz o długich, gęstych i lśniących włosach? Wcale nie musisz wydawać milionów w drogeriach kosmetycznych, żeby uzyskać taki efekt. Naturalna wcierka zadziała lepiej niż drogie maski i odżywki. Kosztuje tylko 15 zł i wystarczy ci na długo.

Na sklepowych półkach można znaleźć mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji włosów: szampony, odżywki, maski, wcierki czy serum. Niektóre rzeczywiście poprawiają kondycję włosów, z kolei inne mogą nie działać wcale, mimo wysokiej ceny. Właśnie dlatego najlepszym sposobem jest używanie naturalnych produktów. Przykładem jest olejek rozmarynowy, który kupisz w każdej aptece. Za buteleczkę o pojemności 30 ml zapłacisz ok. 15 zł.

Zobacz wideo Skończyłam 30 lat i zapytałam lekarki, jakie zabiegi poprawią mój wygląd. Czy będzie bolało?

Olejek rozmarynowy na porost włosów i nie tylko. Zawiera cenne składniki

Rozmaryn lekarski to aromatyczny, wiecznie zielony krzew. Uprawiano go już w starożytnym Rzymie, Egipcie i Grecji. Mieszkańcy nosili gałązkę rozmarynu we włosach, żeby poprawić pamięć i zdolności uczenia się. Krzew zawiera olejki eteryczne i kwas rozmarynowy, dzięki czemu jest uważany za roślinę leczniczą. Współcześnie rozmarynu najczęściej używa się w kuchni jako przyprawę.

Dodaje się go do mięs, sosów i sałatek. Ma intensywny, sosnowy zapach i lekko pikantny smak. Można go kupić w formie suszonej, sproszkowanej, olejku albo nalewki ze świeżej rośliny. Mało kto wie, że krzew jest składnikiem wielu kosmetyków: balsamów, szamponów, odżywek do włosów i żelów pod prysznic.

Rozmaryn pexels.com/Teona Swift

Jak stosować olejek rozmarynowy na włosy? Wsyp do garnka i zalej wodą

Rozmaryn na włosy ma wiele korzyści. Stymuluje krążenie, dzięki czemu pobudza kosmyki do wzrostu i zwiększa ich gęstość oraz niweluje wypadanie pasm. Oprócz tego, reguluje wydzielanie sebum, pomaga w walce z łupieżem i spowalnia siwienie. Wodę rozmarynową możesz przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy wrzucić kilka gałązek krzewu do garnka, zalać wodą i zagotować. Gdy wywar ostygnie, odcedź go i przelej do buteleczki z rozpylaczem. Spryskaj czubek głowy i wetrzyj mieszankę. Przed nałożeniem preparatu na skórę głowy zrób test uczuleniowy na ręce. Możesz też przygotować wcierkę domowej roboty. Wsyp do garnka trzy łyżki suszonego rozmarynu i zalej 250 ml wody. Doprowadź do wrzenia, wyłącz gaz i zostaw mieszankę do ostygnięcia. Przecedź napar, przelej do butelki, zaaplikuj na skórę głowy i zrób kilkuminutowy masaż. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

2024-05-09T18:44:29Z dg43tfdfdgfd