DZIęKI TEMU POMIDORY BęDą ZDROWE, DORODNE I KRWIśCIE CZERWONE. WYSTARCZą 3 łYżECZKI PRODUKTU DO WODY

Jak często podlewać pomidory, by rosły zdrowe i soczyste? Jeśli chcesz cieszyć się obfitymi plonami pamiętaj, że ważne są również odpowiednia pora i technika. Tych błędów się wystrzegaj, a krzaczki będą uginały się od owoców.

Uprawa pomidorów nie należy do najtrudniejszych, jednak warto pamiętać o podstawach, które sprawią, że plony wyrosną naprawdę duże i smaczne. Jedną z nich jest oczywiście podlewanie. Choć zdawać by się mogło, że to naprawdę łatwa kwestia, wiele osób nieświadomie popełnia błąd. Na co uważać?

Zobacz wideo Domowy sos pomidorowy w słoiczku

Jak często podlewać pomidory? Harmonogram dopasuj do pogody

Pomidory lubią stale delikatnie wilgotne podłoże, dlatego ważne jest, aby nie dopuścić do jego przesuszenia. Oczywiście w razie wtopy sadzonki nie zmarnieją od razu, niemniej lepiej nie ryzykować i odpowiednio się nimi zająć. Pamiętaj przy tym, by częstotliwość podlewania dopasować do warunków atmosferycznych. Logiczne jest, że w razie opadów dodatkowe nawadnianie ich nie jest konieczne. Jednak jeśli aktualnie trwają upały i nic nie wskazuje na to, że wkrótce przejdą, należy robić to nawet dwa razy dziennie.

Kiedy najlepiej podlewać ogród, rano czy wieczorem? Odpowiedź jest jedna

Podlewanie pomidorów powinno odbywać się o określonych porach. Pierwszą z nich jest wczesny poranek, kiedy słońce jeszcze nie do końca wzeszło, drugą zaś zbliżający się wieczór, gdy powoli przestaje gościć na niebie. Trzymając się tego harmonogramu, możesz być pewna, że woda nie wyparuje zawczasu i zdąży dotrzeć do korzeni sadzonek.

Jak często podlewać pomidory? Jak często podlewać pomidory? Fot. unsplash.com / Dan Gold

Czym podlewać pomidory żeby lepiej rosły? Weź z kuchni

Poza częstotliwością podlewania ważny jest również sposób, w jaki to robisz. Pamiętaj, by nie polewać wodą liści oraz samych pomidorów, gdyż możesz doprowadzić w ten sposób do gnicia czy zwiększasz ryzyko pojawienia się choroby. Strumień kieruj prosto do ziemi. Ponadto warto wiedzieć, jakiej wody używać. Idealnie nada się do tego deszczówka. Jeśli takowej nie posiadasz, trzymaj się zasady, by nie używać wody zimnej, a najlepiej o temperaturze otoczenia. Od czasu do czasu możesz użyć też domowej mikstury. Na każdy litr wody dodaj 10 g (3 łyżeczki) suchych drożdży, wymieszaj i zasil plony, a wyrosną wyjątkowo obfite. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

2024-06-28T09:30:58Z dg43tfdfdgfd